Odstránenie zápachu z auta nie je v bežných podmienkach jednoduché.

Určite ste počuli o rôznych ľudovo tradovaných návodoch. Medzi ne patrí napríklad posypanie zapáchajúceho čalúnenia v aute kávou, alebo jedlou sódou. Tieto recepty však žiaľ veľký úspech neprinášajú. Dôvodom je najmä to, že zápach spôsobujú vo väčšine prípadov baktérie. huby a plesne.

Takémuto znečisteniu hovoríme biologické. Zápach môže byť taktiež chemického charakteru. V oboch prípadoch využívame na dennej báze overené profesionálne a zaručené postupy. Zásadou je v prvom kroku odstránenie príčiny zápachu v aute. To znamená dôkladné povysávanie a tepovanie auta a to každú časť interiéru nakoľko čalúnenie veľmi rýchlo napáchne aj v prípade, že je vzdialené od zdroja znečistenia. Extrakcia tepovačom odstráni zápach z auta, ale nie vždy na dlhú dobu. V poslednom kroku využívame silu aktívneho kyslíka, teda ozónu.

Ozón je mimoriadne nestabilný a reaktívny z dôvodu, že má o jeden atóm viac ako kyslík a ten je nestabilný. Rýchlo sa uvolní a zoxiduje najbližšiu možnú molekulu. V našom prípade teda molekuly zápachu. Ozón má taktiež mimoriadne silné dezinfekčné účinky a odstránenie zápachu z auta je pre aktívny kyslík ten najmenší problém. Využíva sa na dezinfekciu chirurgických nástrojov.

Viac o ozóne sa dozviete v našom predchádzajúcom článku. Naši zákazníci od nás žiadajú doslova denne odstránenie zápachu z ich vozidiel. Chcete mať od zápachu konečne s istotou pokoj ? Objednajte sa online na niektorý z programov, zavolajte nám na 09485269054, alebo nás kontaktujte ďalšími spôsobmi. Úspech je zaručený, na to sa môžete spoľahnúť. Prajeme Vám úprimne nie veľa, ale všetky šťastné kilometre.

Call Now Button