Možno si myslíte, že jediný dôvod prečo vykonávať pravidelné čistenie auta je aby váš tátoš vyzeral pekne a čisto. Aj keď je to určite dobrý dôvod, je to ďaleko od pravdy a my vám dnes priblížime aj niektoré ďaľšie dôvody, ktoré vás môžu prekvapiť.

 

1. Príroda môže byť nebezpečná a poškodzujúca

 

Na úvod by sme spomenuli predovšetkým hrozby ako  soľ, slnko, chrobač  a vtáči trus a  nehovoriac o kyslých dažďoch, cestných nečistotách, stromoch a smogu. Všetky spomenuté nebezpečenstvá  sa môžu dostať na vaše auto pri dennodennom používaní a všetky môžu spôsobiť poškodenie vášho auta –  chrómu, kovov, povrchu auta a laku. Zanedbanie a  dlhodobé ponechanie  týchto látok  na vašom vozidle spôsobí, že sa časom začnú zažierať do vášho auta a  spôsobovať hrdzu a koróziu. Zabránenie vzniku takejto škody  je oveľa jednoduchšie a menej nákladné ako pokúšať sa ju opraviť až potom ako bude neskoro.

Automobil, ktorý má hrdzu, koróziu alebo poškodenú farbu, bude mať nižšiu hodnotu opätovného predaja ako auto, ktoré bolo dobre udržované a pravidelne umývané a čistené. Čím čistejšie budete auto udržiavať,  tým lepší bude jeho stav a  keď príde čas na predaj bude vaše pravidelné čistenie auta odmenené niekoľkokrát vo forme vyššej predajnej ceny.

 

2. Vaše zdravie a čistenie auta

 

Čistenie vozidla znamená nielen návštevu umyvárky ale predovšetkým  čistenie interiéru. Volant, prístrojová doska, kľučky dverí a čalúnenie vášho auta zbierajú obrovské množstvo škodlivých baktérií. Čistenie týchto priestorov, spolu so zvyškom interiéru vášho vozidla udržia vás a vašich cestujúcich zdravšie a  vyhnete sa tak zbytočným zdravotným ťažkostiam vo vašom živote.

Väčšina ľudí nikdy nenechá interiér svojho domu taký špinavý ako interiér svojho auta. Popremýšľajte o tom, koľko času strávite vo svojom aute každý deň a učite dôjdete k záveru, že na ročnej báze su to desiatky dní. Vo vašom aute  sa s veľkou pravdepodobnosťou stravujete, čo  spravidla spôsobuje aj zašpinenie interiéru a nevyhnutné škvrny. Čistenie auta v pravidelných intervaloch udrží auto zdravšie , vonavejšie a krajšie.

 

3. Spotreba

 

Čisté auto je úspornejšie ako vozidlo, ktoré je pokryté špinou a nečistotami. Veľa ľudí túto teóriu podceňuje a  niektorí hovoria, že rozdiel nemôže byť dostatočne  veľký, aby bol zmysluplný.

V známej relácii Mythbusters  merali  rozdiel v spotrebe paliva a zistili, že čisté auto prešlo o dve  míle viac na jeden galón paliva ako auto, ktoré bolo špinavé. Toto sa nemusí zdať byť veľkým rozdielom, ale počas celej životnosti  vášho auta sa môže jednať o obrovskú úsporu. Ak budete jazdiť 25 000 km ročne, môžete ušetriť až 100 EUR ročne .

takovanie

4. Bezpečnosť

 

Nečistota a špina vo vašom aute môže spôsobiť, že farba bude matná. Vďaka tomu je vaše auto menej viditeľné pre ostatných v zlých jazdných podmienkach, čo môže viesť k väčšiemu počtu nehôd. Znečistené čelné sklo alebo okná môžu znížiť viditeľnosť. Určité mechanické časti vášho vozidla sú zraniteľnejšie voči nečistotám a znečisteniu a tieto časti budú fungovať lepšie a takisto budú mať dlhšiu životnosť v aute, ktoré je pravidelné ošetrované a čistené.

 

5. Pokoj na duši

 

Budete sa cítiť lepšie. Povedzme si pravdu  –  vo vyčistenom aute má človek proste lepší pocit z jazdy . Rovnako ako ten pocit, ktorý ste mali , keď ste si sadli prvykrát do svojho nového auta alebo keď si užívate jazdu počas krásneho slnečného dňa .

Všetko uvedené sú  dobré dôvody na pravidelné čistenie auta. O auto sa streba starať často a pravidelne a  nielen keď  vyzerá špinavo. Môžete tak predísť a  zabrániť poškodeniu a tešiť sa na každú spoločnú jazdu.

tepovanie aut

 

 

 

Call Now Button