Je to skutočná zľava, kde vám bude poskytnuté riadne tepovanie auta a čistenie interiéru, alebo je to svojim spôsobom podvrh.

V tomto článku by sme radi uviedli niekoľko faktov a skutočností, ktoré poukazujú na to, že sa jedná zásadne skoro vždy o poriadny podvrh.

Dôvodov je ihneď niekoľko a najhlavnejším je ekonomika. Ekonomika malých a stredných firiem je mimoriadne krehká a zisk tvoria práve tie drobné rozdiely medzi nákladmi, ktoré podnikateľ vloží do svojej práce a tržbou za svoju prácu. Pre lepšie porozumenie si pozrite náš cenník. Akú kvalitu však môže mať služba, ktorá štandardne stojí 55€ a trvá od 2 do 5 hodín avšak zľavové portály chcú ponúkať vaše služby so zľavou aspoň 50%. Tu by sme sa dostali na tržbu pre podnikateľa v hodnote 27,50€ za 2-5 hodín práce a dajme tomu, že ju dokonca vykonáva sám a nemá zamestnancov. V priemere podnikateľ zarobí 7,85 € pred zdanením na 1 hodinu. Po zdanení mu zostane 6,24€/1h. Po započítaní provízie nám zostane 5€/h. Pokračujeme nákladmi na kvalitnú chémiu na plasty, okná, tepovanie, časti karosérie a dezinfekciu. Poplatkami za prenájom nehnuteľnosti, elektrickú energiu, vodné a stočné, povinné odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne ktorých minimálna možná hodnota sa pohybuje v sumách okolo 200€, náklady na internet, telefonickú komunikáciu, platby za reklamy a prenajaté reklamné plochy. Ďalej sú to náklady na kúpu a amortizáciu nesmierne veľkého množstva strojov a nástrojov, keďže chceme vykonávať službu v perfektnej kvalite. V neposlednom rade môžme hovoriť tiež o nákladoch za kancelárske potreby ako tonery do tlačiarní, nákup a servis online registračných pokladníc, odvoz a likvidácia odpadu. Toto azda už ani nemusíme dávať do kalkulačky aby nám bolo jasné, že by sa jednalo o nevyhnutnú a firmu ohrozujúcu stratu pre podnikateľa.

Aký je výsledok? Na vašom aute sa skrátka nebude pracovať 2-5 hodín, ale maximálne 1 hodinu. Tepovanie bude len povrchové zamerané na optický vzhľad. Keď sa vám však na takto vytepovaný povrch dostane minimálne množstvo úplne čistej vody (vlhké plavky, pár dažďových kvapiek atď.) tak vznikne fľak pretože už tesne pod povrchom zostali nečistoty a tie voda následne vytlačí na povrch. Náklady na ošetrenie plastov máme na jednom vozidle cca 5€. Čiže kvalitný, trvácny prípravok jednoducho za zľavový kupón nedostanete.

Cieľom tohoto článku bolo len ozrejmiť verejnosti, že zľavy ponúkané zľavovými portálmi v oblasti čistenia áut nie sú skutočné zľavy. Ide len o poriadne odfláknutú, nekvalitnú, neprecíznu robotu. V prípade, že ste mimoriadne nenáročný zákazník možno vám to bude stačiť, ale verte nám detailná, kvalitná robota od srdca vyzerá celkom inak.

Na záver vám prajeme len tie šťastné kilometre. Veríme, že vám náš článok pomohol rozhodnúť sa vo veci starostlivosti o autá správne.

Call Now Button